counter hit make

Scenariusz Na Dzień Babci I Dziadka 5 Latki


Scenariusz na dzień babci i dziadka z 5-letnią dziewczynką może być zabawny, przyjemny i uroczy. Wybierzcie się na wycieczkę do parku lub na spacer po okolicy. Możecie poszukać kwiatów i zrobić z nich bukiet na prezent. Zrobienie prezentu ręcznie jest zawsze miłym gestem.

Zabierzcie ze sobą aparat i wspólnie zrobicie cudowne zdjęcia. Możecie też zrobić plakat z waszymi wspomnieniami lub wspólne zdjęcie. Będzie to świetna pamiątka, która będzie można powiesić na ścianie. Możecie też wspólnie zrobić ciasto lub babeczki.

Dzień babci i dziadka to też dobry moment, by porozmawiać z 5-latką o jej babci i dziadku. Wsłuchaj się uważnie w opowieści dziecka. Możecie poprosić dziecko o opowiedzenie wam o ulubionej zabawie z babcią lub dziadkiem. Możecie też wspólnie obejrzeć album ze zdjęciami.

Możecie też spędzić ten dzień, robiąc coś kreatywnego. Przygotujcie kolorowanki, plakaty lub rysunki, które będą ozdabiać drzwi lub ścianę. Możecie też zrobić laurkę dla babci i dziadka. Wystarczy, że dziecko namaluje obrazek lub napisze wierszyk.

Wieczorem możecie razem obejrzeć bajkę lub film. Możecie też wspólnie zjeść kolację. Następnie możecie usiąść wspólnie i porozmawiać o ich dzieciństwie. Będzie to dobra okazja, aby dziecko lepiej poznało babcię i dziadka.

Na koniec dnia możecie wspólnie wykonać tańce i śpiewać piosenki. Możecie też wybrać się na wycieczkę do zoo lub muzeum. Zabierzcie ze sobą aparat i zróbcie wspólne zdjęcie, które możecie potem powiesić na ścianie.

Krok po kroku: